Dom Ostróda

Mieszkanie albo dom

Sporo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym zakwaterowaniu ma dylemat dotyczący wybór pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba wyjście mają plusy, ale i negatywy. W zasadzie to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć powinno od naszych potrzeb i preferencji.
Mieszkania są zwykle tańsze, ale jednocześnie nieduże. Do tego odbierają nieco intymności przez to, że z przynajmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tej przyczyny bardziej pewni. Jeśli posiadalibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itd.) bądź po prostu koszmarnie się czuli, możemy liczyć na błyskawiczną pomoc któregoś z sąsiadów. Czasem nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to trzeba uznać za wadę mieszkań. Nasza prywatność jest w dużej mierze zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale również sami jesteśmy przez nich słyszani.
Ogromnym atutem mieszkań jest aczkolwiek to, że na ogół (pomijając niektóre kamienice) nie musimy niepokoić się o palenie w piecu. W okresie grzewczym gorące kaloryfery a przy tym wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy opłacić rachunków.
Domy z kolei to większa przestrzeń, która wiąże się z większą intymnością. Równocześnie jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy prywatnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym plusem takiego wyboru jest to, że przeważnie w pakiecie dostajemy podwórko, które możemy wykorzystać wedle własnych wymagań a także upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak dodatkowo poboczne obowiązki.